Segment námořní dopravy LNG nevybočil z celotržního trendu a oba indexy si připsaly ztrátu 36,96 bodů (UP Total Return index) resp. 44,47 bodů (UP cenový index).

English comment is be available on Seeking Alpha.

Ani 49. týden nepřinesl potvrzení předchozího růstu, což zpětně zdůvodňuje pokles objemu v růstovém týdnu. Na vině je hlavně sentiment akciových trhů, ale i tak se mezi sedmi akciemi UP indexů neobjevila žádná rostoucí. Relativně nejmírnější pokles potkal GLOG s mimořádnou dividendou, naopak DLNG pokračuje v psaní psychothrilleru  Kdo hledá zlaté dno.  U tohoto titulu se zastavme podrobněji.

Nekoordinovaný propad pod 3,90 přináší nejen naději na zajímavou lednovou dividendu (jíž udržitelnost je ale prvotní příčinou propadu), ale výrazné zlepšení dalších čísel: P/B 0,64, forward P/E 9,4. Podobná zlepšení můžeme vidět i u jiných: TGP P/B 0,56 a ostatní kolem 1,2-1,8. Jak už jsme ale v jednom z minulých příspěvků psali (ještě před propadem DLNG), je většina akcií z tohoto sektoru technicky na short. Po těchto poklesech ale pomalu přichází do hry využití nízkých cen.

Uplynulý týden přinesl i zajímavé články, které by měly ovlivnit naše uvažování nad případnými akvizicemi. Všechny vyjmenováváme níže, ale upozorníme na tři:

Prvním dvěma jsme věnovali samostatný příspěvek, a sice výraznému poklesu spotových cen a založení nového “Cool Poolu” s názvem Cool Company, ve které se angažuje GLNG.

Významnější ale může být článek, který zpochybňuje export amerického LNG do Asie a tvrdí, že cílovou destinací bude Evropa a Jižní Amerika. To by dávalo do souladu i současné americko-čínské obchodní hrátky.

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.

Aktuální hodnoty UP indexů k 10. prosinci 2018.

Aktuální hodnoty UPF indexů námořní přepravy LNG k 10. červenci 2020:

UPF Total Return index námořní přepravy LNG-582,06

Změna + 1,03
UPF cenový index námořní přepravy
LNG
-848,95

Změna + 1,03
UPF index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-778,44

Změna - 63,95
UPF index objemu obchodů námořní přepravy LNG23509,24

Změna + 2553,78

 

Porovnání vývoje UP Total Return indexu námořní přepravy LNG s populárním ETF SPY.