UP indexy rostly shodně o 34,9 bodu. V uplynulém týdnu se tituly indexů dělily na růstové a klesající. K oběma směrům jsou opodstatněné důvody. Zajímavé ale je, že se index jako celek odrazil od support-resistové trendové čáry.

English comment is available on Seeking Alpha.

V otloukánka trhů se proměnila DLNG, kde neustávají spekulace o snížení dividendy resp. distribuce – jedná se partnerství. Byť v jeden den přidala přes 12 %, stále je dostatek vyděšených investorů a natěšených spekulantů.

Basu poklesu tvrdily i GLOP a GMLP, naopak rostly akcie GLNG, TGP, GLOG a po výsledcích zajímavě i HMLP. To stačilo na zmíněný růst. Objemy byly oproti historii opět vyšší, pokud ale vezmeme v úvahu jejich celkový nárůst v poslední době, byly spíš průměrné.

V minulém komentáři jsme načrtli trendovou support-resistovou linku a očekávali jsme, co se stane. Těší nás, že linka posloužila trhu k odrazu. Protože výsledky a komentáře máme za sebou, bude záležet na celkovém vývoji a sentimentu trhů. Investoři a analytici tak dlouho očekávali pokles, až k jejich velké lítosti přišel. Katarze se ale stále nekoná! Teď je že většina investorů zmatená a vyděšená. To může souviset s QE a dalšími nestandardními nástroji, které nevyřešily problém, ale nastartovaly růst. My se držme toho, že sektor LNG je dlouhodobě rostoucí, byť ještě nedávno z malého základu. To platí i o námořních přepravcích LNG – o jejich služby je zájem. Doufejme, že v odvětví už jsou takové peníze, které znemožní protekcionistická opatření směrem k Číně.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

  • GasLog oznámil zpětný odkup akcií. Podrobnosti zde.
  • Höegh oznámil rekordní výsledky. Více zde.

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.

Aktuální hodnoty UP indexů k 3. prosinci 2018.

Aktuální hodnoty UPF indexů námořní přepravy LNG k 10. červenci 2020:

UPF Total Return index námořní přepravy LNG-582,06

Změna + 1,03
UPF cenový index námořní přepravy
LNG
-848,95

Změna + 1,03
UPF index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-778,44

Změna - 63,95
UPF index objemu obchodů námořní přepravy LNG23509,24

Změna + 2553,78

 

Porovnání vývoje UP Total Return indexu námořní přepravy LNG s populárním ETF SPY.