Růst začátku roku dal zapomenout na prosinec. UP indexy +123 bodů.

English comment is available on Seeking Alpha.

Akcie z UP indexů zahájily růst už během Vánoc, stejně jako zbytek trhu, byť mediálně doznívaly poklesy nejznámějších akcií. Růst minulého týdne dal zapomenout na prosincový pokles a najednou se zdá, že vše je v pořádku – míněno v americké ekonomice.

Bylo by snadné postavit se na stranu “dna bylo dosaženo” nebo “tento růst je pastí”, k tomu ale UP indexy neslouží. Jejich cílem je porovnat dění na jednotlivých akciích s děním v odvětví námořní přepravy LNG a dění v odvětví s celkovou situací na trhu.

Ad 1) Ukazuje se, že rostly všechny akcie a to o víceméně stejný dolarový nárůst. Což samozřejmě u některých přineslo dvouciferné přírůstky (DLNG, GLOP, GMLP, TGP). 

Ad 2) Odvětví námořní přepravy rostlo rychleji než trh jako celek, což ukazuje náš druhý graf. Byť je odvětví volatilnější než SPY, v tomto případě je spíš na místě optimismus pramenící z rostoucího LNG odvětví. Stále jsme ale u našich akcií technicky v downtrendu a po těchto růstech by měla přijít korekce. Teprve její prolomení dle strategie 1-2-3 lze brát jako technický signál vstupu. Spekulativně lze samozřejmě přikupovat / otevírat pozice neustále, ale stále platí, že hotovost je králem. Objemově byl totiž konec roku průměrný, vyčnívaly tituly jako DLNG, GLOP, GMLP, TGP – tedy stejné, jaké měly ony dvouciferné procentní nárůsty.


Graf preferenčních akcií
Napjaté očekávání se pojí s dividendou DLNG, jejíž výše by měla být co nevidět oznámena. Dění na tomto titulu ovlivnilo i její preferenční akcie. A právě tuto situaci využijeme k uvedení novinky – UP cenového grafu preferenčních akcií. Tento graf uvádíme ve zkušebním režimu. O data k preferenčním akciím také postupně doplňujeme stránky jednotlivých přepravců. Chceme vám tak umožnit využití prosincových poklesů.

 

 

Aktuální hodnoty UPF indexů námořní přepravy LNG k 10. červenci 2020:

UPF Total Return index námořní přepravy LNG-582,06

Změna + 1,03
UPF cenový index námořní přepravy
LNG
-848,95

Změna + 1,03
UPF index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-778,44

Změna - 63,95
UPF index objemu obchodů námořní přepravy LNG23509,24

Změna + 2553,78

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.