Zkrácený týden přinesl odraz od resistence, ale za výrazně nižšího objemu.

English comment will is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UPF indexů námořní přepravy LNG k 10. červenci 2020:

UPF Total Return index námořní přepravy LNG-582,06

Změna + 1,03
UPF cenový index námořní přepravy
LNG
-848,95

Změna + 1,03
UPF index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-778,44

Změna - 63,95
UPF index objemu obchodů námořní přepravy LNG23509,24

Změna + 2553,78

Podíváme-li se na graf cenového UP indexu, vidíme, že odraz byl docela mohutný. Index ztratil 36 bodů, ale přesto je to méně, než předtím získal. 

Jak jsme minule psali, odražením se síla resistence zvýšila. K jejímu překonání bude potřeba větší vůle. Důležitý je ale stejně jako v minulém komentáři objem, podívejme se tedy na něj.

Na grafu je opět zakreslena supportní i resistentní linie. Hlavně ale vidíme, že objem poklesu byl takřka poloviční oproti ostatním týdnům. To dává naději, že pokles nebude pokračovat.

Na poklesu se podílely se dvěma výjimkami všechna partnerství. Pokles se pohyboval kolem 3 %, nejvíce ztratil za lehce nadprůměrného objemu GasLog (GLOG). Těmi výjimkami potvrzujícími pokles bylo Dynagas LP (DLNG) a hlavně Teekay LP (TGP), které těžilo z výsledkového konferenčního hovoru. A tak zatímco objem DLNG byl podprůměrný, u Tekay LP (TGP) jsme se naopak nad průměr významně podívali. Objem dále scházel hlavně u obou Golarů (GLNG i GMLP).

Z konferenčních hovorů Teekay i GasLog vyplynulo, že v druhé polovině letošního roku očekávají opětovný růst spotových sazeb. To je v zimním období obvyklé, ale připomeňme, že loňský růst začal už v létě a vedl k nebývale vysokým sazbám. V současné době jsou sazby zpět kolem 50 tisíc USD/den.

Na následujícím grafu porovnávajícím vývoj UP Total Return  indexu s ETF SPY vidíme, že námořní přeprava LNG opět šla proti směřování zbytku trhu. 

Preferenční akcie konečně oddechují po třítýdenním růstu a odepsaly symbolických 5 bodů. Vývoj ale mohl být výrazně dramatičtější, protože zatímco většina akcií se pohybovala kolem nuly, obě preferenční akcie Dynagasu ztratily 3 a 4 %, což je hodně. Vývoj se podepsal i na objemu u obou akcií, které tak byly nadprůměrné. Ale ani zdaleka nedosahovaly prosincových hodnot. Naopak nejvíce si připsaly akcie TGP PB, a to 1,3 %.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.