V uplynulém týdnu ztrácely všechny akcie z UP indexů, nerostla žádná. Navíc Morgan Stanley vydal své varování ohledně stability dividendy GasLog LNG Partners (GLOP) v týdnu expirace opcí, což ještě posílilo volatilitu.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UPF indexů námořní přepravy LNG k 10. červenci 2020:

UPF Total Return index námořní přepravy LNG-582,06

Změna + 1,03
UPF cenový index námořní přepravy
LNG
-848,95

Změna + 1,03
UPF index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-778,44

Změna - 63,95
UPF index objemu obchodů námořní přepravy LNG23509,24

Změna + 2553,78

Objem byl u GLOP 5x vyšší než normálně, u zbylých byl průměrný až podprůměrný (Dynagas LP).

GasLog LP

V jednom z minulých komentářů jsme psali, že GasLog LP už nebyl schopen vytvořit vyšší high cenu nad $23,35 pro pokračování dle vzorce 1-2-3. Po aktuálním poklesu možná uvidíme růst podobný tomu na přelomu prosince a ledna.

 

Existuje ale lepší adept na růstovou spekulaci. A tím je mateřská společnost GasLog (GLOG).

 

GasLog (GLOG) vyklesal až k supportu, ale byl schopen docela masivní korekce. Je šance, že případný růst půjde k $16,68.

V podobné situaci je i Golar LNG (GLNG), další z titulů, u kterých jsem se obával průrazu supportu. Ten dosud nepřišel. Ale ani žádné známky k oživení a tedy k odrazu a růstu.

Zato celkový trh reprezentovaný etf SPY vytvořil na týdenním svíčkovém grafu formaci doji, která značí možnou změnu trendu a tedy i pokles. Z tohoto důvodu není rozumné spekulovat na růst u jednotlivých akcií včetně GasLogu.

 

Za dobu existence UP indexů se již několikrát ukázalo, že jsou rychlejší než zbývající trh a může tomu tak být i tentokrát.

Klesal i UP index preferenčních akcií, převážně díky zástupcům GLOPu.