Support zafungoval, hlásí akcie námořních dopravců LNG

(Read the English version of this article)

UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na přepravní společnosti LNG, minulý týden ztratil 0,96 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 klesly o 2,91 %.  

Pokles z minulého týdne byl podle očekávání zastaven nebo zpomalen na linii podpory. Společnosti z UP indexu byly velmi volatilní a docházelo k dvouciferným pohybům nahoru a dolů.

blank

Vítězi týdne jsou norské společnosti, protože všechny tři byly ve čtyřce nejziskovějších. Nejvíce vzrostly společnosti Cool Company (OSE: COOL) a Awilco LNG (OSE: ALNG). CoolCo přidal 23,1 % a ALNG 22 %. Na třetím místě je Qatar Gas Transport Company – Nakilat (QSE: QGTS), která přidala 13,5 %. Pro tuto společnost je to obrovský růst po dlouhé době. Čtvrtý byl Flex LNG (NYSE / OSE: FLNG), který vzrostl o 11,4 %.

Belgický Exmar (BSE: EXM) přidal 8,8 % a Golar LNG (NYQ: GLNG) vzrostl o 6,1 %.

Asijské akcie vedly klesající skupinu. Všechny tři japonské společnosti měly ex-date pro dividendy, což se zdá být hlavním důvodem poklesu. V Japonsku se dividendy vyplácejí pouze jednou ročně. Dvě z této trojice, NYK Line a „K“ line, si také rozdělily akcie 3:1. MOL udělal totéž v březnu 2022.

NYK Line(TSE: 9101) ztratila 23 %, MOL (TSE: 9104) klesla o 20,8 % a „K“ line ztratila 16,7 %. SM Korea Line Corporation (KSE: 005880) pokračovala v sestupném trendu a minulý týden ztratila přes 14 %. To byl nejvýraznější pokles bez ex-date.

Společnost Capital Product Partners (NYQ: CPLP) ztratila 5,5 % a společnost Dynagas LNG Partners (NYSE: DLNG) klesla o 5 %.

Světové trhy jsou stále velmi volatilní, ale první test supportu UP indexu byl úspěšný.

O UP indexu: UP World LNG Shipping Index je skupina akciových indexů založená na pravidlech navržená tak, aby ukazovala a měřila výkonnost světových veřejně obchodovaných společností zapojených do námořní přepravy zkapalněného zemního plynu (LNG). Tento unikátní index zahrnuje 19 společností a partnerství ze zemí po celém světě, jako jsou USA, Katar, Japonsko, Norsko, Jižní Korea a Malajsie. Index pokrývá více než 65 % světové flotily přepravců LNG. UP Index je prémiová služba. Nabízíme jak freemium (základní graf indexu UP a index S&P 500), tak i zkušební přístup ke všem grafům. Administrátorem UP indexu je společnost UP forum s.r.o.  

Publikováno na Kurzy.cz

Zajímavosti