Partnerský web Dower-D otevírá zajímavé téma investic a politiky. Možnosti hospodaření státu a jednotlivce či rodin z hlediska delšího časového období se liší, jak se s tím popasovat? A má cenu investovat, když budoucnost je nejasná? Text přebíráme.

POLITIKA INVESTICEMI NEPOLÍBENÁ

Mainstream je špatně. Vyjádřili se tak v posledních parlamentních volbách voliči. Masívně podporování nepolitiky. Nesouhlasím, ale beru na vědomí. Jak by asi u voleb dopadl Henry Ford se svým mainstreamovým myšlením “auto do každé rodiny”? Proč se lidé nevrátili k pěšímu či kočárovému cestování?

POLITIKA
Levice rozmazluje voliče kdovíjakými podporami a dotacemi, aby ti se jí nakonec u voleb vysmáli. Pravice přirovnává státní rozpočet, samozřejmě vyrovnaný, k hospodaření domácností. Také hloupost! Proč domácnostem seniorů banky nepůjčí ani halíř a “mnohaletým” státům půjčky a dluhopisy jen frčí? A nepolitici? Důchodci a studenti budou jezdit vlakem zadarmo, nacionalisté dostanou referenda… Všechno všem a vlastně nikomu nic. A přesto s tímto “programem” vítězí!

VYŠŠÍ PRODUKTIVITA PRÁCE
Panebože proč? Aby bylo víc na kabelky a dobré pití pro šéfy a šéfky všelijakých zbytečných kabinetů? A trafiky pro vysloužilé politiky? A co s volným časem? Jenom chléb a hry a bude pokoj? Nebude. Pokud ale lidem nabídneme kvalitní vzdělání a získání profesních zručností začnou myslet. Br, bože chraň nás a opatruj, aby mysleli.

SLIBY A FRÁZE
Nic není zadarmo. Ať se jedná o nekonečné levicové podpory a solidaritu anebo o vyrovnaný státní rozpočet. Á propos vyrovnaný rozpočet. Je to s ním jako s produktivitou práce. Pokud si kdokoliv – stát, firma nebo jednotlivec – půjčí například na 8% úrok a jeho projekt seriózně, tedy ne jen na papíře, generuje zisk 16%, tak investice přinese, čistá ruka, 8%! Samozřejmě, odmyslíme-li daně, ale to už jsou jen kupecké počty. V takovém módu lze fungovat donekonečna. A mnohé subjekty a státy, viz USA, tak opravdu desítky let skutečně fungují.
Jistě, když se korumpuje, krade (všichni tady kradou, jak jsme byli v ne tak dávné minulosti poučeni), tak to tak spolehlivě nefunguje, ale přežívat i v tomto módu lze.