• Do nabídky investičních produktů dostupných na WSE přibylo nové ETF založené na indexu mWIG40TR
  • MWIG40TR Beta ETF je první pasivní fond kótovaný na WSE, který investoval do akcií mid-cap mWIG40TR
  • WSE pokračuje v zavádění nových ETF založených na indexech

Beta ETF založené na indexu celkového výnosu mWIG40TR, nově kótovaném na hlavním trhu WSE od 5. září, bude investovat aktiva investorů do akcií mWIG40TR kótovaných na WSE. Jedná se o druhý polský ETF (Exchange Traded Fund) v historii WSE, který vyvinuli a spravují polští odborníci. Emitentem fondu je AgioFunds TFI, zprostředkovatelem nabídky a tvůrcem trhu je Dom Maklerski BOŚ a koordinátorem projektu je Beta Securities Poland.

„Nové ETF mWIG40TR BETA je důležitým krokem ve vývoji WSE a polského kapitálového trhu. Je to první ETF, které investovalo do akcií se střední kapitalizací kótovaných na WSE a zahrnutých do indexu mWIG40TR. Retailoví a institucionální investoři z celého světa oceňují koncept ETF pro nízké náklady na správu, transparentnost, likviditu a obchodní příležitosti na burze. Neustále proto rozšiřujeme nabídku ETF dostupných investorům na WSE. S ohledem na jejich výhody jsme si jisti, že ETF kótované na WSE získají u investorů stále větší oblibu. “ řekl Piotr Borowski, člen správní rady WSE.

MWIG40TR Beta ETF je založen na indexu celkového výnosu mWIG40TR (index zahrnuje dividendy), který pokrývá 40 akcií se střední kapitalizací kótovaných na hlavním trhu WSE.

„Jak jsme slíbili investorům na začátku ledna, představili jsme na Varšavské burze nové Beta ETF. MWIG40TR Beta ETF umožňuje pohodlné a levné investování do 40 akcií se střední kapitalizací včetně dividend. Jsem si jist, že investoři ocení výhodnost investování do celého indexu při nákupu certifikátů mWIG40TR Beta ETF. Jak jsme již uvedli, nejedná se o konec, ale pouze o začátek nabídky Beta ETF. V nadcházejících měsících uvedeme na trh nové Beta ETF a otevřeme další možnosti účinného a pohodlného investování do indexů Varšavské burzy a později také do indexů jiných burz.“ řekl Robert Sochacki, člen představenstva Beta Securities Poland.

O ETF
Exchange Traded Funds (ETF) replikuje výkon burzovního indexu. ETF se řídí předpisy EU a vnitrostátními předpisy. ETF umožňují nepřetržité (denní) vytváření a rušení investičních certifikátů. Certifikáty uzavřených portfoliových investičních fondů (jednotky ETF ve smyslu burzovních pravidel) jsou kótovány na Varšavské burze stejným způsobem jako akcie a lze je volně nakupovat a prodávat. Likviditu ETF podporují tvůrci trhu (makléři).

(zdroj: tisková zpráva WSE)