Dnešní Lidové noviny zveřejnily náš příspěvek k článku Jana Drahokoupila Katastrofa kuponové privatizace, který vyšel v pondělí 25. 6. Náš příspěvek uvádíme níže:

Kuponová privatizace probíhala v době, kterou ve velké míře ještě stále provázelo nadšení. Položila základy investiční infrastruktury, s kterou, kdybychom ji rozvíjeli, jsme rozhodně jinde. Třeba i s penzijní reformou. Kuponová privatizace položila základy pro drobné
investování a je škoda, že jsme na to zapomněli. Živě si pamatuji, jak DIK stáli fronty, v každých novinách vycházely kurzy akcií a v rodinách se přemýšlelo, který podnik bude perspektivní a zároveň přehlížený ostatními investory. Zároveň se vznikem elektronického
mimoburzovního trhu RM-Systém se otevřela cesta pro ekonomicky dostupné investování do etablovaných a přeživších společností. Hustá pobočková síť a oproti bankám nízké poplatky z obchodů vytvořily silnou infrastrukturu, která bohužel zůstala nevyužita. Český kapitálový trh a s ním investoři doplatili na nezájem politiků o podporu bohatnutí obyvatel pomocí akcií a dividend.

Tento stav trvá doposud a je s podivem, že pražská burza i RM-Systém přežily do dnešních dnů. Popřejme pražské burze, ať se jí nová, sympatická aktivita s trhy Start a Free Market podaří. Profitovat budeme všichni.