• Ministerstvo pro digitální záležitosti a WSE uzavřely memorandum o porozumění ohledně využití blockchainu na kapitálovém trhu
  • WSE bude podporovat Ministerstvo pro digitální záležitosti při zavádění digitalizace veřejné správy pomocí blockchainu

Ministerstvo digitálních věcí a Varšavská burza (WSE) uzavřely memorandum o porozumění týkající se využití blockchainu ve veřejném sektoru. Cílem memoranda o porozumění je podporovat jeho používání na kapitálových trzích a provádět podobná řešení všude tam, kde mohou zlepšit efektivitu, efektivitu a produktivitu procesů v hospodářství a ve správě.

“Chceme spolupracovat, abychom vytvořili přátelské a bezpečné prostředí pro high-tech společnosti. Musíme hledat způsoby, jak vzájemně rozšiřovat vývojové trendy v oblasti bloků, AI, IoT, cloud computingu. “ řekl náměstek ministra pro digitální záležitosti Karol Okoński. “Naše spolupráce umožní vývoj navrhovaných norem pro blokchainové projekty. Plánujeme podporovat bezpečnostní standardy, které posilují důvěru v ekonomické transakce a ve veřejné správě. “ řekl dále ministr Okoński.

Spolupráce mezi Ministerstvem pro digitální záležitosti a WSE může pomoci při vytváření navrhovaných požadavků na projekty využívající blokchainové a veřejná data, které sledují technologické megatrendy (včetně umělé inteligence a internetu věcí).

“Podpisem Memoranda o porozumění se společnost WSE zavazuje poskytovat rozsáhlou podporu při digitalizaci veřejné správy. Až dosud pouze 5 % světových předních výměn používá blockchain, zatímco 70 % pracuje na implementacích blokových řetězců. Tím, že se soustředíme na implementaci blockchainu, můžeme být jedním ze světových lídrů. Na kapitálových trzích se blokchain může stát důležitým hnacím motorem na trzích s dluhopisy a půjčkami, nových soukromých trhů, stejně jako post-tradových, a neméně důležitým pro elektronické hlasování a online zúčtovací systémy. “ řekl prezident WSE Marek Dietl.

Prioritně Ministerstvo pro digitální záležitosti a WSE mají vyvinout bezpečnostní standardy pro ekonomické transakce a veřejnou správu, postavit testovací prostředí podporující vývoj nových řešení pro veřejnou správu a hospodářství a vytvářet požadavky na řešení včetně tokenizace dokumentů, cenných papírů a práv s cílem podpořit bezpečnost a efektivitu ekonomických transakcí a procesů správy.

Blockchain je technologie, která podporuje bezpečné a transparentní transakce, stejně jako ukládání a organizaci informací. Díky kryptografii nemusí transakce ověřovat zprostředkovatelské instituce. Blockchain poskytuje spolehlivé identifikační systémy. Aplikace s blockchainem pomohou rozvíjet přátelské a bezpečné prostředí pro high-tech společnosti v Polsku.

(zdroj: tisková zpráva WSE)