Akcie námořní přepravy: Support potvrzen, co bude dál?

(Read the English version of this article)

UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na přepravní společnosti LNG, minulý týden vzrostl o 3,37 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 si připsaly 1,51 %.

Akcie společností námořní přepravy LNG potvrdily odraz od linie podpory (zelená čára na grafu níže) růstem, který byl silnější než vzestup SPX. Pouze dvě společnosti z UP indexu klesly. 

blank

Dvě naopak vzrostly o dvouciferná procenta: GasLog Partners (NYSE: GLOP) si připsal 14,9 % a Chevron (NYQ: CVX) vzrostl o 11,4 %. Obě akcie byly také blízko supportu.

Podobný zisk – 9 % – měly bp (NYSE: bp) a Korea Line Corporation (KRX: 005880). New Fortress Energy (NYQ: NFE) vzrostla o 7,4 %.

Japonské trio potvrdilo naši tezi, že jejich pokles byl způsoben rozhodným dnem pro dividendu. Minulý týden rostly mezi 3,9 % (NYK Line, TSE 9101) a 6,6 % (Mitsui O.S.K. Lines, TSE: 9104).

Jedinými ztrátovými společnostmi byly Awilco LNG (OSE: ALNG) a Flex LNG (NYSE / OSE: FLNG). ALNG ztratil 3,2 %, FLNG ztratil 4,6 %.

Celý trh je stále velmi citlivý a zranitelný. Jak jsme psali v jednom z předchozích článků, očekáváme, že UP Index se nyní bude pohybovat kolem supportu pokud bude SPX nadále klesat, a bude se pohybovat vzhůru rychleji, pokud SPX poroste. Čas strávený kolem linie supportu ale mění dynamiku UP indexu. Čím déle jde UPI do strany a SPX klesá, tím vyšší je pravděpodobnost prolomení linie podpory. 

O UP indexu: UP World LNG Shipping Index je skupina akciových indexů založená na pravidlech navržená tak, aby ukazovala a měřila výkonnost světových veřejně obchodovaných společností zapojených do námořní přepravy zkapalněného zemního plynu (LNG). Tento unikátní index zahrnuje 19 společností a partnerství ze zemí po celém světě, jako jsou USA, Katar, Japonsko, Norsko, Jižní Korea a Malajsie. Index pokrývá více než 65 % světové flotily přepravců LNG. UP Index je prémiová služba. Nabízíme jak freemium (základní graf indexu UP a index S&P 500), tak i zkušební přístup ke všem grafům. Administrátorem UP indexu je společnost UP forum s.r.o.

Tento článek byl publikován na Kurzy.cz

Zajímavosti