Akcie námořní přepravy LNG stále rostou

(Read English version of this article)

UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na přepravní společnosti LNG, minulý týden vzostl o 5,03 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 přidaly 4,74 %.

Světové akcienámořní přepravy LNG, reprezentované UP World LNG Shipping indexem, nadále rostou, podpořeny nadcházející zimou a rostoucími americkými akciovými trhy. Níže uvedený graf porovnává týdenní vývoj UP indexu a SPX.

blank

Stejně jako ve dvou minulých týdnech i v tom minulém byly dvě společnosti, které rostly dvouciferným tempem: New Fortress Energy (NYQ: NFE) a Excelerate Energy (NYQ: EE). NFE získal 17,9 % a EE následoval s 11,7 %. Jen desetina přitom chyběla GasLog Partners LP (NYSE: GLOP), aby tuto skupinu rozšířili potřetí za sebou.

Po Chevronu (NYSE: CVX), který získal 8,1 %, následovala skupina tří společností s podobným ziskem kolem 6 %. Bylo to: Capital Product Partners (NYQ: CPLP) +6,6 %, Awilco LNG (OSE: ALNG) +6,2 % a Golar LNG (NYQ: GLNG) +6,1 %.
Qatar Gas Transport Company – Nakilat (QSE: QGTS) zpomalil pod resistencí na +3 %, ale uzavřel nad říjnovým maximem, což je pozitivní.

V cestě vzhůru pokračovalo i japonské trio – Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (TSE: 9101), Mitsui O.S.K Line (TSE: 9104) a Kawasaki Kisen Kaisha (TSE: 9107). Tyto společnosti získaly 1,1 %, 2,3 % a 4,2 %.

Akciový trh se zdá být méně nervózní, ale stále zranitelný. Stále očekáváme, že se index UP bude pohybovat kolem supportu, pokud bude SPX nadále klesat, a bude se pohybovat rychleji, pokud SPX poroste.

O UP indexu: UP World LNG Shipping Index je skupina akciových indexů založená na pravidlech navržená tak, aby ukazovala a měřila výkonnost světových veřejně obchodovaných společností zapojených do námořní přepravy zkapalněného zemního plynu (LNG). Tento unikátní index zahrnuje 19 společností a partnerství ze zemí po celém světě, jako jsou USA, Katar, Japonsko, Norsko, Jižní Korea a Malajsie. Index pokrývá více než 65 % světové flotily přepravců LNG. UP Index je prémiová služba. Nabízíme jak freemium (základní graf indexu UP a index S&P 500), tak i zkušební přístup ke všem grafům. Administrátorem UP indexu je společnost UP forum s.r.o.

Článek vyšel na Kurzy.cz

Zajímavosti