Akcie námořní dopravy LNG: Stále nad supportem

(Read the English version of this article)

UP World LNG Shipping Index, jediný akciový index na světě zaměřený na přepravní společnosti LNG, minulý týden ztratil 1,23 %. Americké akcie reprezentované indexem S&P 500 klesly o 1,55 %.

UP Index se nadále držel nad linií podpory (zelená čára na grafu) a je stále v lepší kondici než S&P 500 (SPX). Vzhledem ke křehkosti trhu pořád očekáváme, že se UP index bude pohybovat kolem supportu, pokud bude SPX nadále klesat, a bude se pohybovat vzhůru rychleji, pokud SPX poroste.

blank

Tento týden opět dvě položky UP indexu vzrostly o dvouciferné procento. Jeden z nich, GasLog Partners (NYSE: GLOP), byl ve stejné skupině i před čtrnácti dny. Tento týden přidal 13,8 %. Druhým bylo Awilco LNG (OSE: ALNG), který vzrostlo o 12,7 %.

Exmar NV (BSE: EXM) vzrostl o 7,6 %, cena akcií Capital Product Partners (NYSE: CPLP) vzrostla o 4,5 % a norská Cool Company (OSE: COOL) si připsala 3,2 %.

Japonské trio pokračovalo v růstu, a to docela solidním, protože všechny společnosti si připsaly kolem tří procent? NYK Line (TSE: 9101) si připsala 3,4 %, „K“ line (TSE: 9107) vzrostla o 3,3 % a MOL (TSE: 9104) se posunula o 2,4 %.

Klesající skupinu vedla společnost New Fortress Energy (NYQ: NFE), která ztratila 8,4 %. Tři společnosti ztratily shodně kolem 5,5 %: Golar LNG (NYQ: GLNG) ztratil nejvíce – 5,8 %. Následovala Excelerate Energy (NYSE: EE) s 5,5 % a Korea Line Corporation (KRX: 005880) ztratila 5,4 %. Shell (NYSE: SHEL) a bp (NYSE: BP) ztratily přibližně 2,4 %.

Zajímavosti