UP indexy vzrostly v minulém týdnu o pěkných 68 bodů, preferenční naopak 15 bodů ztratily.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 13. září 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG-80,54

Změna + 53,69
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-342,17

Změna + 53,69
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1586,17

Změna + 534,98
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-115,72

Změna - 21,22

Takto vysoký růst je nad běžným průměrem, který se pohybuje mezi 30 a 60 body. Na růstu indexů se podílely všechny jeho složky a zejména GasLog (GLOG) s 8% nárůstem. Po stránce technické analýzy se akcie a podíly dosud chovají v souladu se vzorcem 1-2-3, který jsme načrtli v jednom z minulých komentářů. Podprůměrný ale bohužel zůstává objem, i když tady je situace mezi jednotlivými akciemi a podíly pestřejší.

Podprůměrný zůstal u Dynagasu (DLNG) a Golar LNG Partners (GMLP) a Teekay LNG (TGP). Velmi nadprůměrných hodnot dosáhly podíly Höegh LNG LP (HMLP), kde byl objem dvojnásobný. Nad svým průměrem se pohybuje také GasLog (GLOG).

Akcie ze sektoru námořní přepravy LNG se svým růstem přidaly k trendu, jak potvrzuje i srovnání UP Total Return indexu a SPY.

Druhým týdnem pokračoval pokles preferenčních akcií a prakticky bychom mohli ponechat komentář z minulého týdne. Jen místo „obligátní ztráty“ u akcií Dynagasu bychom měli psát o krvavé lázni, při které ceny takřka dosáhly prosincových hodnot a ztratily 7 a 6 %. Pozítří (31.3.) ohlásí Dynagas své výsledky za poslední čtvrtletí uplynulého roku, a to jako poslední ze sektoru. Můžeme jen spekulovat, zda uslyšíme pozitivní zprávy o říjnovém refinancování dluhu 250 milionů USD, nebo ne.

Další akcie se pohybovaly v rozmezí +/- 0,5 %. Výjimku tvoří GMLPP, které si připsaly 1,5 % a TGP-PA s růstem o 1 %.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

GasLog LNG Partners si zajistily financování ve výši 450 milionů USD k financování pětice nových tankerů, píší LNG World News. Cheniere dokončilo pátou větev svého terminálu Sabine Pass. Venture Global plánují navýšit svou produkci LNG na 60 MTPA. Japonsko snižuje import LNG plánovaným obnovováním provozu jaderných elektráren. Lodní přepravci investují s růstem sektoru do dalších LNG tankerů.