UP indexy odepsaly 17 bodů, Golar LNG (GLNG) a GasLog (GLOG) krátce prorazily supportovou linii. Stačí to ke změně trendu? Navíc přicházejí dividendy.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 13. září 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG-80,54

Změna + 53,69
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-342,17

Změna + 53,69
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1586,17

Změna + 534,98
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-115,72

Změna - 21,22

V minulém příspěvku jsem upozorňoval na GasLog (GLOG) a jeho potenciál k odrazu od supportu. Ten se k ní ale naopak vrátil. Golar LNG (GLNG) svůj support dokonce prorazil. Golar LNG LP (GMLP) a GasLog (GLOP) nejistotu podporují váháním o budoucím směru.

Vše má samozřejmě své pro a proti. Fundamentálně je sektor námořní přepravy LNG v pořádku. I dividendy a distribuce jsou ohlašovány ve stejné vši jako minule a to včetně otloukánka Dynagas (DLNG). Sektor LNG roste. Ale technické grafy toto nadšení nesdílejí.

Jedinou neposkvrněnou hvězdou zůstává po Morganovským otřesením Gaslog LP (GLOP) Höegh LP (HMLP).

Podkladové akcie UP indexů jsou teď zajímavé spíš pro krátkodobé spekulace než střednědobé investory. Trochu to připomíná westernový film. Známe padoucha (DLNG), který ohrožuje vesničany, kteří se obrátili na nájemného hrdinu, aby je ochránil (HMLP). V těžké chvíli ale vesničané (GMLP, TGP, GLOP) váhají, ke komu se přidat. Jejich rozhodnutí zatím neznáme.

Objem obchodů je pod svým dlouhodobým průměrem. Pouze objem GasLog LP (GLOP) a Höegh LP (HMLP) byl 3x vyšší než normálně.

V uplynulém týdnu se opět zvětšil rozdíl mezi LNG sektorem reprezentovaným UP indexy a zbytkem trhu reprezentovaným etf SPY. To nemůže trvat donekonečna a nastane sladění. Vzhledem k pesimismu očekáváme, že trh bude následovat UP indexy dolů.

To by mělo podpořit další růst preferenčních akcií.