UP indexy za sebou mají růstový týden. UP Total Return index si připsal 43 bodů a UP index preferenčních akcií dokonce bodů 63. Zajímavé byly i objemy.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 18. únoru 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG74,63

Změna + 53,75
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-215,07

Změna + 53,75
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1304,12

Změna - 183,48
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-106,13

Změna + 23,75

Na růstu indexů se podílely všechny podíly vyjma DLNG, která zároveň měla rozhodný den své snížené dividendy. Nejvíce si připsal GLOP, nejméně TGP. GasLog LNG Partners ohlásil výsledky za Q4 i růst distribuci o 0,02 na 0,55 USD. Společnost získala nové tankery s dlouhodobými kontrakty (ale dva s pohonem parní turbíny), přesto počet kontraktovaných dnů s dvouletým výhledem v porovnání 2017 a 2018 nerostl a zůstal na 72 %. Dlouhodobě jde ale o velmi perspektivní společnost s plánem dodání nových XDF tankerů s dlouhodobými americkými kontrakty (Cheniere).

Distribuci v očekávané výši ohlásila i Golar LNG Partners.

Copy  

Na společném grafu je vidět, že se blížíme k utvoření vyšší high ceny a tím i začátku up trendu. Uvidíme, jestli se toto očekávání v příštím týdnu naplní. Vzhledem k pozitivním zprávám a stavu sektoru námořní přepravy LNG by se tak stát mělo.

Za pozornost jistě stojí zvýšený objem obchodů. Dodejme – konečně. Dosavadní růst totiž podporu objemu neměl a musel si vystačit s tím z konce roku. Jak jsme psali, pozitivní byl pokles objemu během reakčních poklesů.

Rekordmanem objemu byla pochopitelně DLNG s objemem vyšším 6x, následovala GLOP s dvojnásobkem a nadprůměrný byl i u HMLP. Podprůměrný byl naopak pouze TGP.

Shodný směr vývoje měl jak UP Total Return index tak i ETF SPY.

Copy  

Výrazný růst potkal akcie preferenčních akcií, některé se dostaly i nad hodnotu 25 USD. Růst výraznější než u běžných podílů připišme větší jistotě výnosu u těchto preferenčních akcií.

Celkově byl uplynulý týden v sektoru námořní přepravy LNG vydařený.

LNG zajímavosti uplynulého týdne: