Když nebyla vůle k růstu, cesta dolů byla překvapivě snadná. Opakem byl pokračující růst preferenčních akcií.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 15. březnu 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG68,89

Změna + 68,3
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-223,6

Změna + 68,3
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1263,41

Změna + 289,9
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-122,92

Změna - 15,79

V minulém komentáři jsme se zabývali odrazem od resistentní linie, přičemž slabší objem poklesu signalizoval spíš přestávku než obrat. V uplynulém týdnu ale došlo přesně k tomu, že za vyššího objemu byl překonán support a indexy zavřely pod ním. Celkově ztratily indexy kolem 45 bodů, naopak preferenční index skoro 27 bodů připsal.

Za poklesem indexu stály hlavně podíly Golar LP (GMLP), které odepsaly přes 12 %. Na dalším grafu vidíme, že páteční obchodování prorazilo support tvořený od začátku roku a za velmi zvýšeného objemu pokračovalo dolů. Intradenní grafy přidávají, že k onomu proražení došlo v první půlhodině obchodování, to je ale teď až moc velký detail. Proč se ale zabýváme jednotlivými tituly?

V jednom z předešlých komentářů jsem popisoval technické rozpoložení jednotlivých titulů. Dnes je čas podívat se na něj znovu. Nacházejí se všechny tituly stále v downtrendu? Poznámka: Následující grafy jsou týdenní a zobrazují střednědobý pohled na tituly.

Vynecháme Dynagas (DLNG), který se po ořezání distribuce stále pohybuje kolem ceny 2,5 za průměrného objemu. Golar LNG (GLNG) je ve vývoji podobné a občasné výboje vzhůru se zatím spolehlivě vrací k supportu, který ale nepřekonal ani páteční pokus o pokles.

Něco podobného můžeme říci i o Gaslog (GLOG), byť zde je nebezpečí poklesu méně výrazné. Na druhou stranu tento support se začal tvořit v roce 2017 a vydržel i prosincové pády. Měl by odolat i tentokrát.

Pro GasLog LP je důležitá hranice kolem 20,66. Na grafu vidíme, že se úspěšně tvoří vzorec vyšší 1-2-3, který by potvrdil uptrend. Nastane-li obrat před dosažením poklesu k hranici kolem 20,66, je uptrend potvrzen. Ostatně podobná situace je i u Golar LP (GMLP). Zde by ale šlo pouze o první 1-2-3 a růst bychom mohli očekávat po překonání hranice 14,25. Naopak pokračování downtrendu by znamenalo proražení kolem 10,30.

Podobně jako GMLP vypadá i graf Höegh LP (HMLP). I zde se po dlouhém růstu tvoří vrchol 3.

Posledním titulem je Teekay LP (TGP). A i tento titul je silným kandidátem na růst, protože i on dokončuje již druhé 1-2-3.

Proražení supportní line indexu není dobrou zprávou, technicky jsou ale jednotlivé složky indexu v lepší kondici než by se mohlo zdát.

Na následujícím grafu porovnávajícím vývoj UP Total Return  indexu s ETF SPY vidíme, že námořní přeprava LNG opět šla proti směřování zbytku trhu. To je věta z minulého týdne a i pro ten uplynulý může zůstat nezměněna. Doplňme, že LNG sektor nebyl zdaleka jediný, který postihl páteční pokles.

Copy  

Preferenční akcie si, jak už bylo řečeno v úvodu, vedly o dost lépe než ostatní tituly UP indexů. Po symbolickém odpočinku z předminulého týdne pokračovaly v růstu a to opět zásluhou GasLog-PA a GasLog PB, ke kterým se přidal i mateřský GasLog PA (GLOG-PA), který překonal již 26,4. Nad hranicí 25 jsou další dva tituly, nejdále k ní mají obě preferenční akcie Dynagasu (DLNG-PA a DLNG-PB). Kam až mohou tituly růst bude záviset na vývoji celého trhu. Zatím se zdá, že jde o vítané útočiště během nejednoznačného vývoje.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.