Pohled na dění v sektoru námořní přepravy LNG v uplynulém týdnu zahájíme pohledem na graf cenového UP indexu, kde se vytvořila zajímavá technická formace, na grafu zvýrazněná linkou.

English comment will is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 15. březnu 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG68,89

Změna + 68,3
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-223,6

Změna + 68,3
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1263,41

Změna + 289,9
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-122,92

Změna - 15,79

 

Cena se dostala na úroveň letošního prvního vrcholu, který působí jako resistence. Už jednou byla cena u této úrovně odražena, současný pokus ale vypadá směleji. Ideální by bylo výrazné proražení za zvýšeného objemu. Pokud by ale cena byla odražena, resistence by se posílila. Na druhou stranu vidíme, že případný pokles by narazil na supportní linii a akcie UP indexu jsou ve fázi postranního nabírání sil. Směr výpadu nám mohl napovědět objem, podívejme se tedy na něj.

U podílů („akcií“) jednotlivých partnerství nedošlo k žádnému objemovému extrému, jaký jsme naposledy zažili při redukci distribuce DLNG. U těch, které vyplácely distribuci byly v minulém týdnu obecně objemy nižší než průměr, a to se dvěma výjimkami. GMLP i TGP si udržely průměrný až mírně nadprůměrný objem i po distribuci, přičemž obě dále rostly. To je pozitivní. Nárůst objemu zaznamenal také GLOG, u kterého vzrostl na dvojnásobek. Celkově UP index objemu obchodů ale lehce klesl. To vidíme i na grafu celkového trendu objemu u resistence. 

Celkový vývoj trhu v porovnání se sektorem námořní přepravy LNG ukazuje graf ETF SPY s UP Total Return indexem. Díky své odlišné konstrukci zahrnující vyplacenou distribuci vypadá graf UP Total Return Indexu rozdílně – zde už je hranice překonána a index směřuje k novým vyšším cenám. Jeho vývoj je tedy optimističtější, v nastalé situaci je ale dobré přidržet se indexu cenového.

Copy  

 

Preferenční akcie pokračovaly v růstu a index připsal dalších 23 bodů, celkově tento index roste již třetím týdnem. Nejvíce přispěly všechny tři akcie GLOP.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.