Tituly zahrnuté v UP indexech ztrácely, a to hlavně ty, které v uplynulých dvou týdnech nevyplácely dividendy.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 15. březnu 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG68,89

Změna + 68,3
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-223,6

Změna + 68,3
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1263,41

Změna + 289,9
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-122,92

Změna - 15,79

Protože úroda vyplacených dividend byla bohatá, jedná se pouze o dva tituly: GLOG a GLNG. Doplnit je může dle velikosti poklesu trojice DLNG, GLOP a GMLP, naopak HMLP a TGP ztratily méně, než tvořila dividenda.

Dividenda samozřejmě zmírnila ztráty a díky tomu mohl UP Total Return index zůstat oproti minulému týdnu v plusu. Cenovému bratříčkovi se to nepodařilo a odvětví tak reálně odepsalo dva body.

Copy  

Pozitivní je, že stejným směrem šel i celkový trh, jak vidíme na následujícím grafu srovnání UP TR indexu a ETF SPY.

Ačkoliv by se z předešlého textu mohlo zdát, že všechny akcie (vyjma DLNG) směřují stejným směrem, z technického pohledu je situace jiná. Na týdenních grafech za použití klasické metody 1-2-3 vidíme, že některé společnosti už tvoří vyšší high (GLOP, TGP, možná HMLP), některé k tomu mohou mít nakročeno (GMLP), jiné jsou stále přitahovány k supportu (GLNG) a jiné tvoří higher low (GLOG). Žádná z akcií ale není čistě technicky z týdenního pohledu vhodná k nákupu. Probíhající výsledková sezóna může řadě titulů udělit růstový impuls.

Důležitou zprávou je ohlášené spojení loděnic Samsung (DSME) a Hyundai (HHI). Obě společnosti jsou velmi důležitými loděnicemi pro stavbu LNG tankerů. Více v odkazu v Zajímavostech.

Copy  

Objemy obchodů z minulého týdne jsou sice menší než z předminulého, za to ale převážně může zmíněný šestinásobný nárůst objemu po redukci dividendy u DLNG. Celkově jsou druhé nejvyšší od začátku roku.

Preferenční akcie pokračovaly v růstu a index připsal 28 bodů. Všechny kromě DLNG směřují k hranici 25, některé ji i překonaly.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne:

 

Všechny grafy najdete na samostatné stránce.