Minulý týden přinesl významný pokles cenových UP indexů. Přesto se dá říct, že akcie zahrnuté do indexu jen kopírovaly všeobecný vývoj.

Hlavní událostí minulého týdne bylo očekávané a do jisté míry až toužebně vyhlížené pozitivní snížení aktuální čtvrtletní dividendy u titulu GMLP (Golar LNG Partners LP) následované konferenčním hovorem GLOP (GasLog Partners LP), který potvrdil optimistický vývoj trhu.

Reakci trhu na snížení dividendy jsme popsali v samostatném příspěvku. Objem u tohoto titulu byl ale z dlouhodobého měřítka spíš jen průměrný, byť oproti posledním týdnům zvýšený. Zvýšený objem dále zaznamenal hlavně GLNG (Golar LNG Ltd.) a TGP (Teekay LNG Partners LP). UP index objemu obchodů celkově zaznamenal růst.

Byť trh klesal, nejedná se zatím o nic dramatického a dochází k odrazu od hrany trojúhelníku, o kterém jsme psali posledně. Stále tedy vyčkáváme.

Z chystaných událostí bude jistě zajímavý konferenční hovor GLNG na začátku příštího týdne.

Novinka v grafech
Do našich grafů jsme doplnili klouzavé průměry, které zjednoduší orientaci. Vybrán byl pomalý MA20, tedy průměr dvacetitýdenní. Všechny grafy najdete na samostatné stránce.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 12. červenci 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG36,52

Změna + 33,49
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-210,45

Změna + 33,49
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG9484,96

Změna + 9342,16
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-98,33

Změna + 20,42