UP indexy ztratily 29 bodů, jediným rostoucím byl Dynagas LP. Rostly naopak preferenční akcie, a to o 32 bodů.

English comment is available on Seeking Alpha.

Aktuální hodnoty UP indexů námořní přepravy LNG k 13. září 2019:

UP Total Return index námořní přepravy LNG-80,54

Změna + 53,69
UP cenový index námořní přepravy
LNG
-342,17

Změna + 53,69
UP index objemu obchodů námořní přepravy LNG1586,17

Změna + 534,98
UP index objemu preferenčních akcií námořní přepravy LNG-115,72

Změna - 21,22

Negativní vývoj je důležitý hlavně v tom, že se řadě akcií nedaří vytvořit vyšší high dle klasického 1-2-3 patternu. a dochází ke změně směřování akcií i pohledu na ně. Negativní je situace hlavně u géčkových akcií: GasLog (GLOG), GasLog LP (GLOP), Golar LNG (GLNG) i Golar LP (GMLP). To se samozřejmě projevuje u indexů.

Potenciálně riziková je situace u Golar LNG (GLNG) a GasLog (GLOG), které se pohybují u dlouhodobých supportů.

Za zdravý pokles, tedy v rámci 1-2-3, můžeme považovat vývoj u Höegh LP (HMLP) a Teekay LNG LP (TGP). Zvláště prvně jmenovaný má po takřka desetiprocentním růstu nárok na odpočinek.

Jediným titulem který rostl byl Dynagas (DLNG). Snaha o proražení spodní hranice u 2,18 nevyšla a akcii se daří stabilizovat s náznaky růstu kolem 2,30. Zajímavé jsou problémy s daty, které má jak Yahoo Historical, tak i SeekingAlpha.

Srovnání grafu UP Total Return indexu a etf SPY ukazuje rozdílný vývoj. To není nic neobvyklého, už pomalu můžeme říkat, že sektor námořní přepravy LNG reprezentovaný UP indexy je citlivější než toto etf.

K růst preferenčních akcií přispěly obě akcie Dynagasu. I tak se ale s hodnotou kolem 20 USD pohybují hluboko pod ostatními.

Za zmínku stojí vývoj kolem preferenční akcie GasLogu (GLOG), která růstem o 0,2 % ve srovnání s ostatními stínovala pokles mateřské společnosti.

 

LNG zajímavosti uplynulého týdne: